Bedrifter og veiledere i Duodji

Opplæringskontoret i Reindrift og Duodji er opprettet av aktive duodji- og reindriftsutøvere. Per i dag er det 29 medlemsbedrifter. Hver av disse bedriftene kan være aktuelle til å tilby deg lærlingeplass. Du kan ta kontakt direkte med bedriftene eller kontakt oss om du ønsker å bli lærling eller lærekandidat.

1.   Bals Berit Anne Marit  Stornes 9520 Kautokeino
2.   Brandsfjell Helen Blind   7370 Brekkebygd
3.   Buljo Anne Grethe M.Kemi Hemmogieddi 9520 Kautokeino
4.   Buljo Karen Marie Eira   9520 Kautokeino
5.   Duodjeinstituhtta Inga H. Hætta boarojnarga 9520 Kautokeino
6.   Eira Ellen Ravna Anti Niitosjogas 45 9730 Karasjok
7.   Eira Sara Ellen Anne Buljo Pb 10 9525 Maze
8.   Eira Marit Gaup Suolojohka 9525 Maze
9.   Eira  Ellen Marit Gartentluohkka4 9520 Kautokeino
10.   Fors Gry Kristina Ajaluodda 18 9730 Karasjok
11.   Gaup Kirsten Turi  Savkadasmadii 7 9730 Karasjok
12.   Gaup Elle Marja Turi Mieron 9520 Kautokeino
13.   Guttormsen Ellen Turi Postboks 28 9525 Maze
14.   Gaup Marit Inger Anna  Bredbuktnes 9520 Kautokeino
15.   Horten Inga Eira Elvestrand  9520 Kautokeino
16.   Hætta Susanne A   9520 Kautokeino
17.   Kant Maj-Lis Nerskogen 7393 Rennebu
18.   Kuhmunen  Anna Kristine Rensjøen 65 98195 Kiruna
19.   Lund  Hilde, Reisa skinnprodukter Høegvollen 9152 Sørkjosen
20.   Nedrejord Karen Berit    9730 Karasjok
21.   Persson Lena Borgosen 7370 Brekkebygd
22.   Sajets Sakari    9520 Kautokeino
23.   Sara Inga Marit Anne Utsi Sara Heammogieddi 9520 Kautokeino
24.   Sara Karen Marit Heammogieddi 9520 Kautokeino
25.   Sara  Karen Skum Lahpoluoppal 9520 Kautokeino
26.   Smuk Britt Eli Dalveluodda 13 9840 Varangerbotn
27.   Utsi Karen E M Adjetjohka 9520 Kautokeino
28.   Utsi Ravna Anna Sara Doaresdievva 37 9730 Karasjok
29.   Utsi Ellinor Guttorm Hillagurra 9845 Tana

Bedrifter og veiledere i reindrift

Opplæringskontoret i Reindrift og Duodji er opprettet av aktive reindriftsutøvere. Per i dag er det 96 medlemsbedrifter. Hver av disse bedriftene kan være aktuelle til å tilby deg lærlingeplass. Du kan ta kontakt direkte med bedriftene eller kontakt oss om du ønsker å bli lærling eller lærekandidat.

1.        Anti Lars L. Vielt 44 9730 Karasjok
2.        Anti Aslak Anders A. Bahkkiljohka 9730 Karasjok
3.        Anti Amund Larsen Madiijarbalggis 23 9730 Karasjok
4.        Anti Samuel J. Ravdojok 9730 Karasjok
5.        Bals Per A. Stornes 9520 Kautokeino
6.        Bals Niillas P. N Soahtefielbma 9520 Kautokeino
7.        Bongo Jon Persen Stornes 9520 Kautokeino
8.        Bongo Nils Johan Stornes 9520 Kautokeino
9.        Brandsfjell Lars Aage   7370 Brekkebygd
10.    Brandsfjell Lars N.   7370 Brekkebygd
11.    Buljo Anders M. Guhkesluokta 9520 Kautokeino
12.    Buljo Anders J. A Bohtaldievvá 25 9520 Kautokeino
13.    Buljo Anders S. Nuortamanmaras 14 9520 Kautokeino
14.    Buljo Samuel S Beazedievva 56 9520 Kautokeino
15.    Buljo Mikkel M. I. P.b. 318 9521 Kautokeino
16.    Buljo Mathis A. Ávži 9520 Kautokeino
17.    Buljo Josef Henrik Pb 289 9521 Kautokeino
18.    Bær Anders N. Bredbuktnes 9520 Kautokeino
19.    Båhl Johan Galgo 9143 Skibotn
20.    Baal Ole Thomas Postbok 82 9143 Skibotn
21.    Eira Aslak Mathis Doaresdievva 9730 karasjok
22.    Eira Johan Andersen Stornes 9520 Kautokeino
23.    Eira Mikkel Andersen Suolovuopmi 9525 Maze
24.    Eira Marit Gaup Suolovuopmi 9525 Maze
25.    Eira John Erik Niitosjogas 45 9730 Karasjok
26.    Eira Johan Anders Fossbakken 9357 Tennevoll
27.  D Eira David Aslak Badjenjárga 9730 Karasjok
28.    Eira Klemet Amund Myrgata 6 b 9730 Karasjok
29.    Eira Tor Henrik Niitosjogaš 47 9730 Karasjok
30.    Eira Mathis N. Niitojogas 49 9730 Karasjok
31.    Eira Mikkel N Loankodiev 9520 Kautokeino
32.    Eira Per Anders Stornes 9520 Kautokeino
33.    Eira Ole Mathis Máttaluoppal 9520 Kautokeino
34.    Eira Olav Mathis Fossbakken 9357 Tennevoll
35.    Eira Mikkel Isaksen Bredbuktnes-veien 28 9520 Kautokeino
36.    Eira Ivvar Andde Jeaggeluodda 9730 Karasjok
37.    Eira  Tor Mikkel Haldenjarga 9730 Karasjok
38.    Gaino Marit Ragnhild S Skogvik 9140 Rebbenesøy
39.    Gaup Anna Ravdna Ravdojok 9730 Karasjok
40.    Gaup Mikkel Anders Heammogieddi 9520 Kautokeino
41.    Gaup Nils Peder A. P.b. 9521 Kautokeino
42.    Gaup Peer Áksomuotki 9520 Kautokeino
43.    Gaup Johan Mathis J. Ájastealli 4 9520 Kautokeino
44.    Gaup Mathis A. Boks 193 9521 Kautokeino
45.    Gaup Nils M Boks 55 9525 Maze
46.    Gaup Johan Mikkel Pb 50 9525 Maze
47.    Guttorm Nils Arvid Hillagurra 9845 Tana
48.    Hætta Ole Isak   9525 Máze
49.    Hætta Johan Mikkel M Bohtaldievvá 15 9520 Kautokeino
50.    Hætta Mikkel Aslak Hánnoluoppal 3 9520 Kautokeino
51.    Hætta Berit B. Hánnoluoppal 3 9520 Kautokeino
52.    Johansen Anna Ragnhild Guttorm Ildskog 9700 Lakselv
53.    Jåma Algot Fjellbo 7898 Limingen
54.    Jåma Ingvar   7898 Limingen
55.    Jåma Knut Peder Solstad 7898 Limingen
56.    Kaino Ole Mathis O. Skogsveien 28 9515 Alta
57.    Kant Gustav Nerskogen 7393 Rennebu
58.    Kant Ole Nerskogen 7393 Rennebu
59.    Kappfjell Mads Smalåsen 7890 Namskogan
60.    Kemi Mikkel Isak M. Heammogieddi 9520 Kautokeino
61.    Kemi Aslak Persen Beazejeaggi 20 9520 Kautokeino
62.    Kuhmunen Olof-Anders Jarbruvn.34 8255 Røkland
63.    Lantto Anti Aslak Pb 56 9593 Breivikbotn
64.    Magga Knut   9934 Bugøyfjord
65.    Neshavn John Arne Dálveluodda 13 9840 Varangerbotn
66.    Oskal Mathis A. Heammogieddi 9520 Kautokeino
67.    Oskal Isak Nils Andsvatn 9310 Sørreisa
68.    Oskal Per Mathis Andsvatn 9310 Sørreisa
69.    Oskal Anders Isak Hemmogieddi 9520 Kautokeino
70.    Oskal Anders Nils Takelvdalen 9321 Moen
71.    Oskal Per Ole Lønsdal 8255 Røkland
72.    Oskal Elle Marit Sara Heammogieddi 9520 Kautokeino
73.    Oskal Ole Mathis Takelvdalen 9321 Moen
74.    Oskal Helge   9310 Sørreisa
75.    Oskal Tore Anders Dalheim 9027 Ramfjordbotn
76.    Sara Ante A. Gártnetluohk. 10 9520 Kautokeino
77.    Sara Mikkel Isak M.P. Láhpoluoppal 9520 Kautokeino
78.    Sara Petter N.   9730 Karasjok
79.    Sara Josef Per Pb 51 9525 Maze
80.    Siri Nils Johan Ávžžiluodda 14 9520 Kautokeino
81.    Siri Johan Aslak Siinnaluodda 9 9520 Kautokeino
82.    Skum Aslak Isak Bredbuktnes 9520 Kautokeino
83.    Skum Mikkel A. Stornes 9520 Kautokeino
84.    Skum Mathis Ole M. Soahtefielbma 9520 Kautokeino
85.    Smuk Ragnar B.   9840 Varangerbotn
86.    Smuk Iver Per   9840  Varangerbotn
87.    Smuk Inger Anita Tangnesveien 8 9840 Varangerbotn
88.    Smuk Leif Einar   9840 Varangerbotn
89.    Steinfjell Evald Bostadlandet 7760 Snåsa
90.    Thomasson Lars Alvar   7898 Limingen
91.    Triumf Isak Mathis Ávžžiluodda 12 9520 Guovdageaidnu
92.    Turi Isak I. Avzi 9520 Kautokeino
93.    Turi Johan Mathis Ávži 9520 Kautokeino
94.    Utsi Ole Anders Adjetjohka 9520 Kautokeino
95.    Utsi Aslak Nilsen Hillagurra 9845 Tana
96.    Varsi Einar Sirma 9845 Tana
Du er her: Home Meny Bedrifter og faglige ledere